מספר תלונה 1110

 • שם העיתונאי:
 • גוף התקשורת: רדיו-גל"צ
 • תאריך הארוע: 08-02-2016
 • שעת הארוע: 08:30-40
 • פרטי התלונה

   

  תלונה: ערן היקר שלום רב

  כל מילה של האב השכול מר גולדין היקר בסלע " חיילי צה"ל צריכים לחשוב אם להקשיב הלאה לגל"צ " !!! "לא רציתי לדבר איתו(עם רזי)"!!!

  שנים שאני צועק שאתם לא אומרים "חיילינו" כי התחנה לא מזדהית עם חיילי הצבא שלנו! מרות שהיא מגדירה את עצמה כ"בית"!

  טוב שפעם אחת אחר שנים שרזי מצדיק ומראיין באופן סימפטי את נציגי חמאס ועוד אוייבים עם דם על הידיים מהרש"פ , באופן שממש לא דומה לראיון הקשוח שלו עם דודו אלהרר ועם נציגי ימין או ליהודה גליק, אחר שנים שיעל דן ורינו צרור ויוסי שריד מקבלים אצלכם במה להשתלחות חסרת רסן באופן לא סימטרי כלל במחנה מסויים , אם זה בימין אם זה בדתיים או בחרדים או במתנחלים או בחיילי צה"ל!!! טוב שמישהו כאב שכול יאמר את הכל בבירור!

  בגל"צ יש "גדה מערבית" ולא "יהודה ושומרון" חרף ההבטחה שהתפרסמה בימי לוינסון בתקשורת הישראלית שבה מפקד התחנה דרש יעדיף לומר יהודה ושומרון – וגם זה אחר שנה תמימה של הטרדות שלי! http://www.sos-israel.com/index.asp?catID=54078&siteLang=3

  אותה דבר עם טלי ליפקין שחק – מתים על אוייבנו ולא אוהבים את בני עמם! זה לא דמגוגיה של "ישראל שלי" ושל עו"ד שפטל! זו מציאות שלקחה מאיתנו דם יקר!

  יש לי בני משפחה ששירתו בשייטת! אני זוכר את השאלות הקשות שרזי שאל את דו"צ מר בניהו בבוקר של המרמרה , שבהם הגיב בניהו "אפילו בCNN לא שואלים אותי כאלה שאלות בשלב הזה". התגובה של גל"צ אז שמורה אצלי , ומגוחכת!

  ואני שוב פעם מוחה מוחה ומוחה על דבריו המגעילים והדוחים והמקוממים של רזי ברקאי! אכן זה משקף מה שקורה בגל"צ!

  דמי אחיך צועקים אליך מן האדמה – בצעקה אילמת שאני בוחר להשמיעה!

  אין מילים אחרות אלא לומר שחלק מרכזי משדרי גל"צ בוחרים ונותנים גיבוי להגרועים שבאוייבים שלנו!

  " חיילי צה"ל צריכים לחשוב אם להקשיב הלאה לגל"צ " !!!

  תגובה

  בנימין שלום,

  תודה על פנייתך.

  כתחנת שידור ציבורית, הגם שצבאית, תפקידנו להביא לידיעת הציבור את מגוון הדעות והקולות, בטווח רחב של תחומי החיים, גם אם לעיתים הם שנויים במחלוקת. בהתאם תפקיד המראיין הוא בין היתר לאתגר את המרואיין בשאלות קשות, שמייצגות דעות ומחשבות שקיימות בקרב חלקים, גם אם קטנים, מהציבור.

  מהאזנתי להקלטת התכנית השאלה שהציב המגיש לשר לא באה ממקום של השוואה בין חללי צה"ל הדר ואורון ז"ל, לבין מרצחים פלסטיניים – אלא מתוך ניסיון להבין אם תחושות הכאב של המשפחות זהה;וכפועל יוצא – האם להחזקת גופות המחבלים תרומה להשקטת המצב הביטחוני, הנושא שעמד במוקד הראיון בתכנית.

  גם אם השאלה שהציב רזי ברקאי לשר לביטחון הפנים נוסחה בחוסר רגישות, הרי ששאלתו אינה כתוצאה חלילה של זלזול, רוע לב או רצון לפגוע באדם כלשהו, לא כל שכן במשפחות שכולות.

  צר לי על השתלשלות האירועים, וכמובן שלא הייתה לאיש כל כוונת פגיעה.

  רזי ברקאי התנצל בפני המשפחות השכולות בפתח תכניתו ששודרה אתמול (14.2.16). מפקד גלי צה"ל ביקש מהמגישים ומצוותי השידור לראות מקרה זה לנגד עינם בבואם לעסוק בנושאים אלה, ולנהוג ברגישות הנדרשת.

  כולנו מתפללים ומייחלים ששני הבנים יובאו בקרוב לקבר ישראל. אנחנו בגל"צ נעשה את מה שאנו יכולים לתרום למודעות הציבורית.

  יהי זכרם ברוך.

  בברכה,

  ערן אליקים

  הממונה על פניות הציבור

  גלי צה"ל / גלגלצ

  =============================

  ערן שלום
  א. ראיתי את תגובתך המקוממת בה אתה כרגיל מגן על ברקאי , אני לא כותב אפילו מה יש לי לומר על דבריך – שאט נפש! צריכים להעיף את רזי מהתחנה , וצריך להפסיק את התרבות שאתה מגן בחירוף נפש על עובדי התחנה באשר הם . כל הדברים שנאמרו על ידך ועל הדרך בה אתה מציג את הדברים – הם פשוט הזייה ולא אוסיף!
  ב. הערה נוספת , רזי מאד אוהב את הצוות ה"מסור" כדבריו שעוזר לו בעריכת התוכנית , גלה לי בבקשה האם יש עוד תכנית אחת בה עורכת התכנית כמו גברת קנטי ב"מה בוער" זוכה לפינה שלימה בה היא יכולה פעם אחר פעם להביע את דעתה האישית שתמיד פונה לצד מסויים?! האם יש עוד תכנית אחת כזו?!
  ==========================

  בנימין שלום,

  הודעת ההמשך ששלחת בתאריך 17.2.16 התקבלה/

  באשר לפינתה של נורית קנטי בתכניתו של רזי ברקאי, הרי שבתוכניות אדיטוריאליות נהוג הדבר, לא רק ברדיו אלא גם בטלוויזיה ובתקשורת הכתובה.

  מנהל מחלקת החדשות ציין בפני כי אף עורך תכניות מלבד נורית קנטי לא ביקש לייסד פינה דומה, אך אם יתבקש ישקול זאת בחיוב.

  נורית קנטי עוסקת בפינתה במגוון נושאים, כמו חברה, כלכלה, צרכנות, חינוך ועוד.

  איני מקבל את קביעתך כי נורית קנטי מביעה בפינה דעה ש-"תמיד פונה לצד מסויים". רק לאחרונה יצאה העורכת כנגד המוחים על הצבת מיצג הזיכרון בכנסת ישראל, במלאת להתנתקות, ותמכה בו.

  פינתה מעלה נושאים בעלי חשיבות ציבורית. כך לדוגמא מספר שבועות לפני אסון השריפה בכרמל העלתה את נושא הזנחת מערך הכבאות. כאשר בפינה אחרת העלתה את אי-היחס לו זוכים סבים וסבתות של חללי צה"ל, התקשר אליה השר אורי אורבך ז"ל כדי ליידע אותה שבעקבות הפינה החליט לייסד קבוצת תמיכה לסבים וסבתות שכולים.

  לגבי הציוץ בטוויטר, זהו עמוד אישי של העורכת ברשת החברתית ולא עמוד מטעם גלי צה"ל, כך שאין הדבר תחת סמכותי ואין בכוונתי להתייחס אליו.

  בברכה,

  ערן אליקים

  הממונה על פניות הציבור

  גלי צה"ל / גלגלצ