ברקאי השווה אמהות שכולות יהודיות לאמהות טרוריסטים!!

מספר תלונה 1073

 • שם העיתונאי:
 • גוף התקשורת: רדיו-גל"צ
 • תאריך הארוע: 07-02-2016
 • שעת הארוע: 09:40-50
 • פרטי התלונה

  תאריך ארוע 09:40-50 07/02/2016
  עיתונאי רזי ברקאי
  תלונה ברקאי עבר כל גבול! דעותיו השמאלניות משפיעות עליו בשידור ואינו שיוויוני. השווה אמהות שכולות יהודיות לאמהות לטרוריסטים הבאים להורגנו! עד כאן!!! יש גבול הטעם הטוב גם בפוליטיקה. דמם של חיילים זו טבו. אני מצפה מרדיו ציבור למצות את הדין איתו ולפטרו לאלטר!!!
  שם מלא שולה יעקוביאן
  אי-מייל shula.yakobian@gmail.com
  כתובת שטמפפר, 55/19, פתח תקווה, 490291,

  תגובה

  שולה שלום,

  תודה על פנייתך.

  כתחנת שידור ציבורית, הגם שצבאית, תפקידנו להביא לידיעת הציבור את מגוון הדעות והקולות, בטווח רחב של תחומי החיים, גם אם לעיתים הם שנויים במחלוקת. בהתאם תפקיד המראיין הוא בין היתר לאתגר את המרואיין בשאלות קשות, שמייצגות דעות ומחשבות שקיימות בקרב חלקים, גם אם קטנים, מהציבור.

  מהאזנתי להקלטת התכנית השאלה שהציב המגיש לשר לא באה ממקום של השוואה בין חללי צה"ל הדר ואורון ז"ל, לבין מרצחים פלסטיניים – אלא מתוך ניסיון להבין אם תחושות הכאב של המשפחות זהה;וכפועל יוצא – האם להחזקת גופות המחבלים תרומה להשקטת המצב הביטחוני, הנושא שעמד במוקד הראיון בתכנית.

  גם אם השאלה שהציב רזי ברקאי לשר לביטחון הפנים נוסחה בחוסר רגישות, הרי ששאלתו אינה כתוצאה חלילה של זלזול, רוע לב או רצון לפגוע באדם כלשהו, לא כל שכן במשפחות שכולות.

  צר לי על השתלשלות האירועים, וכמובן שלא הייתה לאיש כל כוונת פגיעה.

  רזי ברקאי התנצל בפני המשפחות השכולות בפתח תכניתו ששודרה אתמול (14.2.16). מפקד גלי צה"ל ביקש מהמגישים ומצוותי השידור לראות מקרה זה לנגד עינם בבואם לעסוק בנושאים אלה, ולנהוג ברגישות הנדרשת.

  כולנו מתפללים ומייחלים ששני הבנים יובאו בקרוב לקבר ישראל. אנחנו בגל"צ נעשה את מה שאנו יכולים לתרום למודעות הציבורית.

  יהי זכרם ברוך.

  בברכה,

  ערן אליקים

  הממונה על פניות הציבור

  גלי צה"ל / גלגלצ