האגודה לזכות הציבור לדעת פוסלת מכל וכל אפליה על רקע מגזרי בסיקור חדשותי ותקשורתי. האגודה מאמינה, כי על אמצעי התקשורת מוטלת החובה לשקף את המציאות כהלכה ולמנוע הטיות על רקע מגזרי.

בעקבות פניית האגודה: ידיעה מיוחדת בקול ישראל לקראת הלווייתו של הרב ליכטנשטיין

באפריל 2015 הובא למנוחות הרב אהרן ליכטנשטיין, חתן פרס ישראל לשנת 2014 ומגדולי רבני הציונות הדתית, אשר חינך והשפיע על רבבות מאזרחי המדינה. כראוי לדמות כה חשובה, ניתן היה לצפות לשמוע ידיעה בקול ישראל ובגלי צה"ל על הלווייתו הצפויה באותו בוקר.
עם זאת, ולאחר שלא שודרה ידיעה על הלווייתו, שיגרה האגודה לזכות הציבור לדעת פנייה דחופה למנהל קול ישראל ולמפקד גלי צה"ל שבה צויין, כי מן הראוי שבבוקר זה יעדכנו מהדורות החדשות על הלווייתו הצפויה של הרב הדגול ועל עשייתו הרבה.
בעקבות פניית האגודה, שודרה בקול ישראל ידיעה אשר ציינה, כי "החל מסע ההלוויה של הרב אהרון ליכטנשטיין שייצא מישיבת הר עציון שבראשה עמד. הרב ליכטנשטיין, חתן פרס ישראל לספרות תורנית, ייטמן בהר המנוחות בירושלים".
האגודה לזכות הציבור לדעת מצרה על כך שבקול ישראל לא נמצא מקום להרחיב מעבר לכך על פועלו הרב של הרב ליכטנשטיין, גם במסגרת תוכניות נוספות.
ערן אליקים, הממונה על פניות הציבור בגלי צה"ל, מסר כי: "פועלו של הרב המנוח נדון בתוכניות גלי צה"ל מאז נודע על מותו אתמול, ובתוכניות השונות (כמו גם במהדורות החדשות) הושמעו קטעי הקלטות מראיונות שהעניק לגלי צה"ל בעבר. גם היום נמשיך בסיקור, ובין היתר, כתבנו נמצא בבית העלמין לצורך כך".
האגודה מברכת על ההתייחסות המשמעותית שניתנה בגלי צה"ל לסיקור עשייתו החינוכית-רוחנית של הרב ליכטנשטיין המנוח.

בעקבות פניית האגודה: נשמע קולה של הרשימה הערבית המאוחדת

במערכת הבחירות האחרונה לכנסת ה-20, כמעט שלא נשמע קולה של הרשימה הערבית המאוחדת באמצעי התקשורת הישראליים.
כך לדוגמא, בפתיח הקבוע של פינת הבחירות בשידורי האקטואליה של גלי צה"ל, שבו הושמעו ציטוטים קצרים של ראשי המפלגות המתמודדות לכנסת   ה-20, נעדר קולו של יו"ר הרשימה הערבית המאוחדת, עו"ד איימן עודה, כמו גם קולם של ראשי המפלגות הקטנות – מרצ ויחד.
בעקבות פניית האגודה לזכות הציבור לדעת למפקד גלי צה"ל, החל להישמע באופן קבוע גם קולם של יו"ר הרשימה הערבית וגם קולם של ראשי מרצ ויחד בפינת הבחירות של התחנה.

במאמר שהתפרסם ב"ישראל היום" התייחס לנושא זה פרופ' אלי פולק, יו"ר האגודה לזכות הציבור לדעת.

 
 
קרא עוד על פעילות האגודה

FacebookGoogle+TwitterLinkedIn